Všetko o HELIUM sieti

Svet sa neustále digitalizuje vďaka vzostupu obrovskej siete počítačov a zariadení známych ako internet. Dnes takmer každý používa WiFi a mobilné dáta, aby zostal v spojení. Sieť Helium je však veľmi podobná WiFi, ale jediný rozdiel je v tom, že je nákladovo efektívnejšia a peer-to-peer.
Okrem toho je Helium novou blockchainovou sieťou zameranou na vytváranie decentralizovaných a verejných bezdrôtových sietí. Decentralizované bezdrôtové siete v našom svete by zmenili veľa vecí.Jednou z najnovších technológií, ktoré znižujú trenie (uvoľňuje úzke komunikačné hrdlá a nároky na správu), je internet vecí (IoT). Zariadenia internetu vecí sa pri pripájaní a výmene informácií medzi sebou spoliehajú na svoje senzory a antény. Dnes máme veľa inteligentných zariadení internetu vecí a tieto inteligentné zariadenia pomáhajú šetriť čas a elektrinu. Všetky tieto inteligentné zariadenia nám denne pomáhajú, no ich najväčšou výzvou je spoľahlivé jednoduché prepojenie. Bluetooth a WiFi nemajú širší rozsah a sú nasýtené požiadavkami našich počítačov a smartfónov.

Všetky tieto inteligentné zariadenia nám denne pomáhajú, no ich najväčšou výzvou je spoľahlivé jednoduché prepojenie. Bluetooth a WiFi nemajú širší rozsah a sú nasýtené požiadavkami našich počítačov a smartfónov. To je to, čo má Helium v ​​úmysle zmeniť. Hélium má jedinečnú technológiu rádiovej frekvencie (RF) vytvorenú tak, aby ponúkala široké pokrytie zariadeniam internetu vecí. Héliová sieť má niekoľko funkcií, ktoré ju odlišujú od bežných WiFi sietí, ktoré dnes všetci máme: súkromie a bezpečnosť, spoľahlivosť a škálovateľnosť a je otvorená ďalšej spolupráci. Sieť je založená na novom algoritme známom ako Proof-of-Coverage (PoC). Tím Helium chce tiež navrhnúť široké bezdrôtové pokrytie pre zariadenia IoT tým, že zabezpečí, aby si jeho používatelia nainštalovali hotspoty vo svojich domoch. S väčším počtom nainštalovaných hotspotov bude sieť aj naďalej spoľahlivejšia. Výmenou za poskytovanie širokého bezdrôtového pokrytia sú majitelia hotspotov motivovaní jeho natívnym tokenom, HNT.

Kto sú zakladatelia Hélia?

Hélium začalo v roku 2013 a vytvorili ho traja spoluzakladatelia Amir Haleem, Shawn Fanning a Sean Carey. Haleem má skúsenosti s eSports a vývojom hier. Fanning je známy vývojom Napster, platformy na zdieľanie hudby, ktorá bola jednou z prvých bežných internetových služieb typu peer-to-peer (P2P) koncom 1990. rokov. Na druhej strane Carey zastával pred Héliom mnoho vývojových pozícií vrátane firmy na optimalizáciu reklamy „Where“, ktorú získala spoločnosť PayPal. Celkovo sa tím spoločnosti Helium skladá z odborníkov so skúsenosťami v oblasti rádia a hardvéru, výroby, distribuovaných systémov, peer-to-peer a blockchain technológií.

Všetko o héliovej (HNT) minci

Helium (HNT) je decentralizovaná blockchain sieť určená pre IoT zariadenia. Na rozdiel od niektorých kryptomien ponúka reálne prípady použitia. HNT, natívny token Helium, je nové digitálne aktívum, ktoré hotspoty zarábajú za ponúkanie a overovanie bezdrôtového pokrytia. HNT coin bol spustený v júli 2019. Používatelia, ktorí prevádzkujú uzly, ťažia a získavajú odmeny v tokene HNT. Uzly sú vo forme hotspotov (kombinácia bezdrôtovej brány známej ako bezdrôtový protokol LoRaWAN) a zariadenia na ťažbu Blockchain. Hotspoty môžu tiež pôsobiť ako baníci na blockchaine hélia, takže majitelia môžu zarábať mince HNT za budovanie siete a prenos údajov zo zariadení IoT.

Ako hélium funguje

Ako už bolo uvedené, Helium používa nový typ algoritmu známy ako Proof of Coverage (POC). Sieť odmeňuje baníkov v HNT len za overenie bezdrôtového pokrytia prostredníctvom rádiových vĺn. Inteligentné zariadenia alebo akékoľvek kompatibilné zariadenie internetu vecí sa môžu pripojiť k hotspotom Hélium bez WiFi alebo mobilných sietí, čo inšpiruje k inováciám a umožňuje nové prípady použitia.

Čím je Helium jedinečné?

Hélium má za cieľ posilniť komunikačné schopnosti bezdrôtových zariadení internetu vecí. V roku 2013 však bola infraštruktúra okolo internetu vecí ešte len v plienkach, no vývojári chceli zabezpečiť decentralizáciu zariadení internetu vecí. Nový konsenzuálny algoritmus proof-of-coverage (POC) od Helium robí sieť Helium odlišnou vďaka protokolu HoneyBadger BFT. Používatelia Hélia navyše platia transakčné poplatky v samostatnom tokene s názvom Dátové kredity, ktoré nie sú vymeniteľné a viažu sa na samotných jednotlivých používateľov.

Analýza ceny hélia 2021

Hélium je nové digitálne aktívum na krypto trhu; trvalo to však dlho. Okrem vstupu na trh so svojím mainnetovým vydaním v roku 2019 je toto digitálne aktívum stále v začiatkoch. V polovici roka 2020 bola cena HNT na úrovni 0.2721 USD s 24-hodinovým objemom obchodovania 66,395 XNUMX USD. Helium zaznamenalo počas mesiacov neustály nárast, čím dosiahlo obchodný objem v hodnote 1.29 USD do konca roka 2020. Cena HNT zostala konzistentná a nezaznamenala veľkú zmenu ceny počas prvých týždňov roku 2021. do konca januára, kedy bola jeho hodnota na úrovni 2.49 USD. Vo februári 2021 sa HNT opäť zdvojnásobila a dosiahla nové historické maximum 4.60 USD. Po dosiahnutí svojho historického maxima trochu klesla, len aby v priebehu marca opäť vzrástla. Je tiež dôležité vedieť, že cena tokenu HNT sa zvýšila o 1300 23.01 %, pričom 28. mája dosiahla druhú maximálnu hodnotu 22,50 USD. Vývoj však po miernej stabilizácii opäť posunul maximálnu hodnotu na zatiaľ historicky najvyššiu úroveň 14.11.2021 , a to 46,06 USD. Po tomto šoku nasledovala opäť stabilizácia, avšak k ďalšiemu rastu už nedošlo a to najmä z obáv pred vojnovej agresii Ruska na Ukrajine. Je reálny predpoklad, že ak by k uvedenej geopolitickej situácii nedošlo, HNT by atakovalo na konci roku 2022 hranicu 100 USD. Súčasná hodnota sa po miernom poklese ustálila.

Dnes je Helium €15,48 EUR s 24 hodinovým obchodovaným objemom €17 434 537 EUR. Našu cenu HNT voči EUR aktualizujeme v reálnom čase. Za posledných 24 hodín Helium pokleslo o 0,88. Aktuálne umiestnenie v rebríčeku CoinMarketCap je #52, s live trhovou kapitalizáciou €1 801 162 610 EUR. Objem v obehu je 116 351 232 HNT mincí a strop 223 000 000 HNT mincí.

Predpoveď ceny hélia na rok 2021

Ako už bolo uvedené, hélium je na kryptotrhu relatívne nové. To znamená, že k dosiahnutiu svojich cieľov musí prejsť ešte dlhá cesta. Okrem toho projekt v posledných rokoch výrazne pokročil. Hélium začalo svoj rast až do vydania na hlavnej sieti. Platforma mala štyri kolá financovania, ktoré dosiahli 53.8 milióna dolárov, čo podporilo platformu. Napriek tomu sa Hélium len rozbieha a v budúcnosti môžeme zaznamenať výrazný rast. Na vzostupe môžeme vidieť, že cena jedného tokenu hélia krátkodobo dosiahla 46 USD s potenciálnou obchodnou hodnotou 30 USD do konca roka 2022. Pokiaľ ide o dlhodobé predpovede, očakáva sa, že cena HNT bude explodovať v najbližšej budúcnosti.

Ako kúpiť héliovú mincu?

Veľmi jednoducho – väčšina krypto obchodných platforiem alebo búrz už má pridané héliové mince do svojich obchodných párov, ako napríklad Binance, Binance US alebo Crypto.com. A ďalšie burzy určite pridajú HNT čoskoro, pretože viac ľudí bude naďalej poznať platformu Helium a jej prípady použitia.

Ako ťažiť héliovú mincu

Očakáva sa, že ťažba hélia alebo ťažba hotspotov bude konkurovať GPU. Na ťažbu héliových mincí pomocou hotspotov budete musieť použiť rádiovú technológiu a nie GPU, ktoré sú často zbytočné a nákladné. S HNT baníkom môžete zabudnúť na vysoké účty za elektrinu a zložité nastavovacie postupy.

Čo potrebujete na ťažbu héliovej mince?

Mať hotspotové zariadenie a internetové pripojenie na spustenie ťažby HNT. Keď ich máte na svojom mieste, stiahnite si mobilnú aplikáciu Helium do telefónu a aktivujte hotspot. Hotspot prenesie dáta a umožní vám zarábať HNT.

Čo sú to hotspoty?

Hotspoty sú bezdrôtové siete typu peer-to-peer, ktoré umožňujú zariadeniam internetu vecí efektívne ponúkať doručovanie údajov na internet a z internetu s nízkou spotrebou energie. Ako už bolo uvedené, prístupové body Hélium slúžia ako uzly v sieti Hélium. Používaním hotspotov Helium získate odmenu HNT za ponúkanie širšieho pokrytia siete. Vďaka Héliovému POC algoritmu by váš hotspot spotreboval iba 5 wattov energie.

Ceny héliových baníkov, počet hotspotov a objem ťažby

Ak chcete ťažiť HNT, musíte vedieť o nákladoch, ktoré s tým súvisia. Cena pre ťažiarov je bola od 300 do 600 dolárov v závislosti od modelu hotspotu, ktorý používate. V súčasnosti od 600 do 1500 USD. Nárast ceny je spôsobený nedostatkom čipov na globálnom trhu a s tým súvisiacimi zdražovaniami energií a zariadení ako i neúmerne dlhými dodacími lehotami. Ceny baníkov naďalej rastú, pretože trh nevie uspokojiť obrovský dopyt. Helium eviduje 2,3 milióna neuspokojených zákazníkov so záväznou objednávkou, pričom tot číslo rastie.

K 26.4.2022 bolo pripojených 762.123 hotspotov (nárast 84.969 za 30 dní) s naťaženou odmenou za tento jediný deň 50.622,69 HNT v aktuálnej trhovej hodnotef 823.194,50 USD. Do 10 rokov by malo byť podľa odhadov na trhu 2 mld zariadení, čo je obrovský potenciál.

Ako zvoliť správnu frekvenciu

Než si kúpite hotspot miner, musíte vedieť, že každý kontinent má svoju frekvenciu. Tu sú frekvencie hotspotov niektorých krajín:

EU – 868 AS – 923 RU – 864 KR – 920
AU – 915 CN – 470 IN – 865 US – 915

Pozrite si frekvenčné plány a nariadenia LoRaWAN podľa krajiny, aby ste sa dozvedeli viac o frekvencii vašej krajiny.

Ako zarobiť ťažbou hélia

Množstvo tokenov HNT, ktoré zarobíte, závisí od počtu baníkov vo vašej lokalite, údajov o zariadení, ktoré prenesie váš hotspot, od polohy hotspotu a od počtu svedkov. Čím viac údajov hotspot prenesie, tým viac tokenov HNT zarobí. Okrem toho, počet výziev, na ktorých sa váš baník zúčastňuje, tým viac zárobkov.

Tu je štatistika pre lepšie pochopenie:
3-5 svedkov > 150 HNT za mesiac
5-15 svedkov > 500 HNT za mesiac
15< svedkov > 800 HNT za mesiac

Hotspot Miners zarábajú viac HNT, keď sú v dosahu iných baníkov, ale musia byť od seba vzdialení aspoň 300 – 350 metrov. To znamená, že baníci s jedným hotspotom HNT môžu zarobiť menej, pretože môžu vydávať výzvy iba cez internet a zúčastňovať sa na overovaní pokrytia.

Bobcat Hotspot baník

Bobcat hotspot baník má najlepší PoC a najsilnejšiu 4dBi anténu v porovnaní s ostatnými. Okrem toho tento baník zarába vyššie HNT ako ostatní. Jeho silný signál vám umožňuje spojiť sa s ďalšími svedkami alebo blízkymi hotspotmi, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti viac ako 10 míľ. Okrem toho má Bobcat hotspot baník úložnú kapacitu 64 GB.

Nebra hotspot baník

Nebra hotspot miner je ďalším výnimočným baníkom na ťažbu HNT. Baníci hotspotov Nebra sa tiež dodávajú v dvoch formách: vnútorné a vonkajšie. Nebra vonkajší hotspot baník má viac funkcií ako vnútorný baník. Vonkajší baník môžete umiestniť kdekoľvek vo vašom prostredí bez obáv, či bude správne fungovať. Vonkajší baník je dodávaný s 3dBi anténou zo sklenených vlákien. Vnútorný baník je zároveň dodávaný s 3dBi anténou postavenou z plastu.

Bezdrôtový RAK hotspot baník

Spomedzi všetkých héliových hotspot baníkov má Rakewireless najnižšiu 2.8 dBi anténu a úložný priestor (32 GB). Tento miner je lacnejší, ale vďaka nízkej dBi anténe vám pri ťažbe prináša aj dostatočné zisky. Upozorňujeme, že antény s vyšším dBi nie sú vždy dobrou voľbou. Preto by vám pomohlo, keby ste zvážili získanie antény na základe vášho terénu a dosahu medzi vami a inými miestnymi hotspotmi.

Kam môžete umiestniť svojho baníka?

Ak máte vnútorný baník, mali by ste ho umiestniť na najvyššie dostupné okno vo vašej domácnosti. Je potrebné odstrániť akúkoľvek kovovú sieťku na okne, aby neovplyvňovala signál. Celkovo je výška základným faktorom, kam chcete umiestniť baníka. Čím je baník vyšší, tým lepší signál prijíma. Uistite sa, že baník neumiestňujete do blízkosti kovu, elektroniky alebo betónu. Ak však máte doma iba jedno vhodné vysoké okno, bude pre vášho baníka ideálne.

Kalkulačka príjmu hotspotu hélia

Kalkulačka zárobkov z ťažby hélia vám poskytuje primeraný odhad toho, koľko HNT môže zarobiť váš hotspot. Navyše je to založené na tom, koľko blízkych hotspotov je momentálne aktívnych na mieste, kde plánujete umiestniť hotspot. Závisí to aj od aktuálneho stavu siete Helium a aktuálnej distribúcie odmien HNT.

Uloženie tokenu HNT

Existuje veľa krypto búrz a aj keď majú vysokú úroveň bezpečnosti a ochrany, vyskytli sa prípady hackovania a krádeže. Keď ukladáte svoje kryptomeny na burzy, znamená to, že vaše digitálne aktíva sú v ich peňaženke. Ak sa niečo stane s vašou digitálnou peňaženkou, nebudete mať kontrolu nad svojimi prostriedkami. Preto je najlepší spôsob, ako uložiť svoje mince HNT do hardvérovej peňaženky. Hardvérová peňaženka vám ponúka 12-24-slovnú bezpečnostnú frázu. K tejto peňaženke má prístup iba osoba, ktorá vlastní túto frázu. Jedna pevná peňaženka, ktorú môžete použiť na uloženie svojich mincí HNT, je Ledger Nano S. Táto hardvérová peňaženka je vysoko bezpečná a umožňuje vám ukladať mince HNT a ďalšie kryptomeny. Ak teda plánujete držať mince HNT dlhodobo, mali by ste si kúpiť Ledger Nano S. Nikdy si nerobte snímky obrazovky vašej bezpečnostnej fázy ani ich neumiestňujte online. Namiesto toho si napíšte svoju bezpečnostnú fázu na kúsok papiera a uložte ho na bezpečné miesto.

 

Predaj HNT za doláre

Na niektorých burzách nie je HNT podporované (Coinbase) na iných áno. HNT sa dá predať alebo kúpiť na renomovaných burzách, ako sú Binance, Binance US a Crypto.com. Ak teda chcete predať svoje tokeny HNT, presuňte ich z peňaženky Hélium do peňaženky Binance alebo crypto.com a potom ich predajte za doláre. Počas tohto prevodu pravdepodobne zaplatíte nejaké poplatky.

 

Najčastejšie otázky (FAQ)

Môže niekto použiť môj hotspot miner?

Každý héliový baník je silne šifrovaný. Po nastavení baníka a zaregistrovaní zariadenia ho nemôže používať nikto okrem vás. Ak vám baník ukradnú, nemôžete ho resetovať. Váš hotspot baník tiež ponúka 12-slovnú bezpečnostnú frázu na prístup k vašej peňaženke HNT.

Ako maximalizujem svoje zisky z ťažby?

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete maximalizovať svoj zisk. Aby ste to dosiahli, zaistite, aby bol náš hotspot vždy online a mal dobré internetové pripojenie, vyberte anténu podľa prostredia a blízkych hotspotov a neprepĺňajte ju.

Ako nainštalujem vonkajší héliový baník?

Inštalácia vonkajších baníkov je veľmi jednoduchá. Nebra Outdoor miner podporuje PoE (Power Over Ethernet). Preto je najlepším spôsobom inštalácie použiť ethernetový kábel. Stačí umiestniť hotspot na požadované miesto a pripojiť ethernetový kábel.

Je ťažba HNT bezrizikovou investíciou?

Nie. Helium je nová spoločnosť a môže to byť úžasná vec, alebo aj nie. V súčasnosti ale konkuruje iným etablovaným telekomunikačným spoločnostiam.